Witam Cię w 121 odcinku podcastu WIĘCEJ NIŻ FOTOGRAFIA.
Alejki pełne kwitnących drzew, ostatnie promyki zachodzącego słońca otulające modelkę stojącą boso na zielonej łące. Ja już widzę oczyma wyobraźni to piękne, wiosenne zdjęcie w kwitnącym sadzie. A Ty widzisz już to zdjęcie? Jeżeli nie, to na pewno będziesz mogła je zobaczyć oczyma wyobraźni po wysłuchaniu dzisiejszego odcinka podcastu, w którym to właśnie powiem ci, jak przygotować się do sesji w sadzie i jak sprawnie tę sesję przeprowadzić, żebyś zrobiła niesamowite, magiczne zdjęcia w sadzie owocowym, który właśnie wiosną przecudownie kwitnie. Jeżeli jesteś ciekawa jak to ogarnąć, zapraszam Cię na dzisiejszy odcinek oczywiście z filiżanką ulubionej herbaty.
Listen to „121. Sesja w kwitnacym sadzie. Jak się do niej dobrze przygotować” on Spreaker.
O CZYM POSŁUCHASZ W TYM ODCINKU:
- dlaczego warto robić sesję w KWITNĄCYM. SADZIE,
- JAK SZUKAĆ kwitnącego sadu do zdjęć,
- na co zwrócić uwagę PRZY WYBORZE sadu,
- jak się PRZYGOTOWAĆ do sesji w kwitnącym sadzie,
- jakie STYLIZACJE sprawdzą się najlepiej,
- dlaczego zawsze trzeba PYTAĆ O ZGODĘ właściciela,
- na co UWAŻAĆ PODCZAS sesji w sadzie,
Więcej inspiracji na wiosenne zdjęcia w plenerze znajdziesz w WIOSENNYM VIDEOEBOOKU
🌸 20 POMYSŁÓW NA WIOSENNE ZDJĘCIE W PLENERZE 🌸
KLIKNIJ TUTAJ
A jeśli chcesz się nauczyć FOTOGRAFII pod moimi skrzydłami w AKADEMII MAGICZNEJ FOTOGRAFII
to ZAPISZ się na LISTĘ ZAINTERESOWANYCH w linku poniżej .
👉ZAPISZ SIĘ TUTAJ 👈
TRANSKRYPCJA ODCINKA:
Alejki pełne kwitnących drzew, ostatnie promyki zachodzącego słońca otulające modelkę stojącą boso na zielonej łące. Ja już widzę oczyma wyobraźni to piękne, wiosenne zdjęcie w kwitnącym sadzie.
A Ty widzisz już to zdjęcie?
Jeżeli nie, to na pewno będziesz mogła je zobaczyć oczyma wyobraźni po wysłuchaniu dzisiejszego odcinka podcastu, w którym to właśnie powiem Ci, jak przygotować się do sesji w sadzie i jak sprawnie tę sesję przeprowadzić, żebyś zrobiła niesamowite, magiczne zdjęcia w sadzie owocowym, który właśnie wiosną przecudownie kwitnie. Jeżeli jesteś ciekawa jak to ogarnąć, zapraszam Cię na dzisiejszy odcinek oczywiście z filiżanką ulubionej herbaty.
Dzień dobry! Witam Cię bardzo serdecznie w kolejnym odcinku podcastu „Więcej niż fotografia”.
Jeśli szukasz inspiracji, motywacji i wiedzy przekazanej w bardzo prosty sposób, to ten podcast jest właśnie dla Ciebie. Ja jestem Basiolandia. Jestem tutaj po to, żeby pokazać ci, że fotomarzenia się nie spełniają, fotomarzenia się spełnia. A ja w Akademii Magicznej Fotografii mogę Ci w tym pomóc.
Wiosna, to czas kwiatów. Są praktycznie wszędzie – na łąkach, na rabatkach, na krzakach, na drzewach.
I to właśnie o tych ostatnich będę dzisiaj mówiła. A dokładnie porozmawiamy sobie o kwitnących sadach, które wyglądają absolutnie fenomenalnie właśnie wiosną, kiedy kwitną. Te kwiaty drzew owocowych są przecudowne, a przede wszystkim później z nich są przepyszne owoce, więc tym bardziej są cenne.
Kolejnym plusem sadu jest to, że drzewa są tam posadzone w rzędach, a te rzędy tworzą przepiękne alejki i to można niesamowicie fajnie wykorzystać na zdjęciach, bo tam, gdzie są alejki, tam gdzie są rzędy, tam są linie. I jeżeli świadomie wykorzystasz te linie właśnie do komponowania zdjęcia, no to będzie ono zdecydowanie ciekawsze, a wzrok odbiorcy będzie kierowany tam, gdzie Ty go świadomie skierujesz, czyli tam, gdzie będą prowadziły linie.
Zacznijmy od tego, czego Ty w ogóle potrzebujesz, żeby zrobić takie zdjęcie w sadzie.
Potrzebujesz sadu, modelki, aparatu i umiejętności obsłużenia tego aparatu, czyli zrobienia zdjęcia, potrzebujesz pomysłu na zdjęcie, żeby ono w ogóle mogło się zadziać i potrzebujesz odpowiedniej stylizacji, dodatków, które sprawią, że to zdjęcie będzie wyglądało spójnie i pięknie.
Skąd wziąć sad?
Jeżeli masz swój sad, to oczywiście problem z głowy. Masz swój sad, idziesz i robisz zdjęcia. Prosta sprawa. Tutaj jest bardzo ułatwione. Ale mało kto ma swój sad. Ja nie mam sadu. Mam jedną jabłonkę, która obecnie jest jeszcze zasypana metrem śniegu, więc w ogóle jej nie widać. Moi rodzice też nie mają sadu. Mają kilka drzewek owocowych, ale one są nieregularnie posadzone gdzieś tam w ogrodzie, więc to też nie jest sad. Jak ja mam na myśli sad, to mam na myśli drzewka posadzone pięknie w rzędach, najlepiej jeżeli one będą jednej odmiany, bo wtedy kwiaty będą takie same. Jeżeli nie masz swojego sadu, to potrzebujesz go poszukać.
Po pierwsze – jeżeli gdzieś jedziesz i jesteś pasażerką, to rozglądaj się czy jadąc na zakupy, do rodziny, na wycieczkę, czy gdzieś w pobliżu nie ma sad. Będziesz go mogła bardzo łatwo zaważyć wiosną, bo będzie bardzo pięknie kwitł albo jesienią jak będą jabłka, gruszki czy śliwki, bo mówimy o różnych owocach.
Po drugie – zapytaj znajomych. Może ktoś z twoich znajomych – czy to w pracy jakaś koleżanka – może wie o jakimś sadzie, a może sama ma sad i pozwoli Ci w tym sadzie zrobić zdjęcia.
Po trzecie – zapytaj wujka Googla. Wujek Google wie najlepiej. Jeżeli wpiszesz na przykład „Wieliczka sad owocowy”, „Warszawa sad owocowy”, to wujek Google Ci może podpowie. Zawsze możesz sobie też wejść na Google Maps i sobie podejrzeć o tam jest w okolicy. To są sposoby na to, żeby znaleźć. Jeżeli już będziesz szukała sadu, to też nie musisz się nastawiać na to, że to musi być sad, który musi mieć pięć hektarów i same jabłonki. To absolutnie nie musi być duży sad. Tak naprawdę wystarczą Ci dwie, trzy, cztery alejki równo posadzonych drzewek i to już będzie dla Ciebie wystarczające. Oczywiście super byłoby, gdyby to było wzgórze i na tym wzgórzu były te piękne rzędy z drzewkami i oczywiście to zrobi nam pięknie wypełnienie, piękne drugie tło, ale jeżeli nie będzie, to trzy, cztery, pięć, nawet dwa rządki byłyby okej.
Jeżeli już ten sad znajdziesz, to absolutnie zawsze pytaj o zgodę właściciela, zanim tam wejdziesz, zanim tam będziesz chciała zrobić zdjęcia, zanim będziesz chciała wkroczyć na czyjś prywatny teren. O tym, że zawsze trzeba pytać o zgodę i o tym, że trzeba dbać o naturę, mówię w 65. i 64. odcinku podcastu, więc zostawię Ci linki do tych odcinków w opisie. Bardzo gorąco zachęcam Cię, żebyś sobie je przesłuchała, ponieważ tam bardzo dokładnie i konkretnie mówię, dlaczego trzeba pytać o zgodę. Tutaj Ci tylko to króciutko podsumuję. Pamiętaj, że to jest czyjaś własność. Pamiętaj, że te sady, to sobie tak nie urosły same w rządku. To jest dzieło rąk ludzkich. Jeżeli to jest dzieło rąk ludzkich, to te osoby są właścicielami tego terenu. Możesz sobie pomyśleć: „No ale cóż się stanie, jak ja tam stanę na środku i zrobię zdjęcie? Przecież drzewa nie ubędzie”. Może drzewa nie ubędzie, ale nie ma wchodzenia na czyjś teren prywatny, jeżeli nie zapytasz. Więc absolutnie zawsze pytaj o zgodę właściciela. Powiesz mi: „No dobrze, ale jak ja mam tego właściciela znaleźć?’. Zawsze jesteś w stanie znaleźć właściciela. Idziesz do pobliskiego domu i pytasz, kto jest właścicielem. Ludzie naprawdę wiedzą. Podadzą Ci kontakt, zapytasz, zadzwonisz i wtedy jeżeli masz zgodę, to po prostu korzystasz z tego sadu. Ja zawsze proponuję, żeby do takiego sadu podjechać osobiście. Nawet jeżeli znajdziesz u wujka Googla informacje, że jest taki sad, to jest sad pana Zenona i super wygląda na zdjęciach w internecie, to ja zawsze proponuję – ja też tak robię – żeby podjechać do tego sadu osobiście. Jedziesz robisz sobie tam zdjęcia próbne, widzisz jak to wygląda, widzisz czy tych alejek jest pięć, dziesięć czy milion pięćset, widzisz na przykład czy tam są jabłonki, czy są gruszki, śliwki, czy brzoskwinie, bo każde z tych drzew będzie miało jakąś swoją specyfikę – będą miały inny kolor kwiatków, może te drzewka będą jedno niższe, jedno wyższe, więc lepiej to zawsze zobaczyć na żywo. I oczywiście co rozmowa na żywo z właścicielem, to rozmowa na żywo. Wtedy ustalasz czy przyjedziesz tam na jedną sesję ze swoim dzieckiem, czy chciałabyś na przykład zrobić więcej sesji i tak dalej. To wszystko ustalasz z właścicielem.
W ten sposób ogarniasz sobie sad i to, żebyś miała to miejsce pewne, żebyś je sama sprawdziła, bo to jest bardzo ważne.
Pamiętaj o tym, że kwiaty są bardzo delikatne i wystarczy silniejszy deszcz, wiatr już nie wspominając o przymrozkach czy jakimś śniegu, który niestety może się wiosną pojawić, bo wiosna to jest taka dość kapryśna pora roku. Jeżeli już znajdziesz to miejsce, to nie odkładaj tej sesji na za dwa, trzy tygodnie, bo tych kwiatów może już nie być, bo po pierwsze przekwitną, a po drugie może się wydarzyć taka anomalia pogodowa, która je zniszczy. To jest mega ważne, żebyś działała szybko. Tutaj trzeba pomyśleć o kolejnym potrzebnym elemencie, czyli o modelce.
Masz trzy opcje.
Pierwsza opcja – jest taka, że ogłaszasz sesję projektową, szukasz modelki i robisz sesję z modelką – tak zwaną sesję TFP, bo to jesteś w staniew miarę szybko sobie ogarnąć.
Druga opcja – Jeżeli już jesteś przygotowana i masz ofertę dla klientów i masz zgodę właściciela sadu, że tam może się odbyć kilkanaście sesji, które sobie zaplanowałaś, to szybciutko wystawiasz ofertę i robisz sesję w sadzie z ofertą dla swoich klientów. To jest super pomysł. Naprawdę można zrobić przecudne zdjęcia.
Jeżeli nie masz jednej i drugiej opcji i to jest taka trochę szansa last minute, bo widzisz, że kwiaty za chwilę przekwitną, bo późno sobie na przykład w tym sezonie przypomniałaś o sesjach w sadzie, to wtedy działasz ze swoim modelem/modelką. Czyli bierzesz swoje dzieci, bierzesz dzieci swojej siostry albo sama stajesz przed obiektywem. Gorąco Cię do tego zachęcam, żebyś zrobiła te zdjęcia dlatego, bo będziesz miała co w tym momencie opublikować w swoich social mediach czy na swojej stronie internetowej i będziesz już miała zdjęcia do oferty na przyszły rok.
To jest mega ważne, żeby myśleć do przodu.
Tutaj bardzo przydatny dla Ciebie może być kalendarz, który sobie samodzielnie możesz zrobić – ja sobie go nazywam kalendarz kwiatów – w którym będziesz sobie zapisywała kiedy, co u Ciebie kwitnie, bo będziesz miała w kolejnym roku wcześniej informację: „Okej, u mnie jabłonie kwitną około 15 maja” i wiesz w kolejnym roku, że jeżeli warunki pogodowe będą podobne, to mniej więcej w takim czasie możesz się ich spodziewać. A jak dokładnie zrobić taki kalendarz, jak dokładnie go wypełniać i jak dokładnie sobie to wszystko zapisywać, piszę o tym w Wiosennym Videobook „20 pomysłów na wiosenne zdjęcie w plenerze” i tam też czekają na Ciebie gotowe szablony takich kalendarzy, z których możesz sobie skorzystać. Tam jest też instrukcja jak to dokładnie wypełniać. Dzięki temu będziesz w stanie stworzyć sobie taki super kalendarz dla siebie. Link oczywiście do Wiosennego Videobook zostawiam w notatkach do tego odcinka. Jeżeli go jeszcze nie masz, to koniecznie się w niego zaopatrz.
Mamy sad, mamy modelkę/modeli i mam nadzieję, że masz umiejętności zrobienia pięknych zdjęć.
Czyli nie tylko masz aparat, tylko potrafisz go obsłużyć i zrobić piękne zdjęcia. Jeżeli nie, to zapraszam Cię do AMF. Tam Cię wszystkiego nauczę. Przyjmuję, że potrafisz robić zdjęcia i wiesz, jak wykorzystać linie na tych zdjęciach. To jest bardzo ważne, żeby te linie wykorzystać.
Drzewa, które są posadzone w tych rzędach, tworzą nam piękne linie, którymi jeżeli świadomie zrobisz zdjęcie, czyli na przykład ustawisz sobie modelkę na środku i Ty staniesz na środku, i będziesz miała po bokach dwie piękne linie od tych rządków, które będą prowadziły wzrok do modelki, to to będzie takie świadome poprowadzenie wzroku odbiorcy tam, gdzie chcemy, czyli na modelkę.
Ale to nie jest jedyna możliwość. Możesz na przykład poprosić swoją modelkę, żeby podeszła do drzewa i na przykład wąchała kwiaty. Absolutnie bez żadnego zrywania, tylko żeby wąchała kwiaty. Wtedy Ty możesz pięknie zrobić zdjęcie jakby po linii tego drzewa. I ta linia tych drzew ustawionych w rządku będzie prowadziła wzrok na modelkę. Jeżeli nie wiesz, o jakie zdjęcie mi chodzi, to zapraszam Cię do notatek do tego odcinka na stronie akademiamagicznejfotografii.com. Tam w zakładce podcasty będziesz miała odcinek 121 i tam zobaczysz to zdjęcie. To jest bardzo proste, ale bardzo skuteczne, żeby wzrok naszego odbiorcy poleciał właśnie tam, gdzie chcesz. To jest to świadome użycie linii, bo dzięki temu my prowadzimy wzrok odbiorcy tam, gdzie chcemy. To, co możesz zrobić fajnego przed sesją, to sobie naszkicować gdzie chcesz postawić modelkę, jak chcesz wykorzystać te linie, bo dzięki temu na sesji, jak będziesz zestresowana, to wyjmiesz sobie karteczkę z kieszeni, zerkniesz i będziesz wiedziała, o co chodzi. To jest mega fajne i mega pomocne, bo na sesji bywa różnie. Możesz się zestresować, a tu taka mała ściąga pomoże Ci stanąć z powrote do działania i zrobić takie zdjęcia, jak chcesz. Oczywiście mnóstwo inspiracji na zdjęcia najdziesz w Wiosennym Videobook „20 pomysłów na wiosenne zdjęcia w plenerze”.
Będę o nim mówić bardzo często z dumą, bo uważam, że to jest fantastyczny kompleksowy poradnik z mnóstwem zdjęć. Ponad pięćdziesiąt zdjęć, gdzie naprawdę nie tylko znajdziesz zdjęcia robione w sadzie, ale też w innych przepięknych, wiosennych okolicznościach. Tutaj to jest mega istotne, żebyś się do tego przygotowała, żebyś wcześniej sobie zaplanowała, jak te linie wykorzystasz. Możesz wykorzystać
linie, ale możesz też wykorzystać na przykład gałązkę, żeby zrobić bliski portret w tym sadzie i wtedy modelka trzyma sobie taką gałązkę w dłoni oczywiście bez urywania, tylko po prostu przytrzymuje ją ręką, a Ty robisz piękne zdjęcie.
Tylko tu ważne ostrzeżenie – zawsze zanim dotkniesz drzewa, zanim dotkniesz kwiatków, zanim dotkniesz rośliny, z którą będziesz robiła zdjęcia, szczególnie jeżeli to są takie uprawy ręką ludzką tworzone, to pytaj wcześniej czy na przykład drzewka nie były w danym dniu, w danym tygodniu opryskiwane jakimś opryskiem.=Szczególnie jest to ważne, kiedy na przykład fotografujesz dzieci. Z dziećmi jest tak, że one bardzo często biorą rączki do buzi i może dojść do tragedii. Tu uczulam i ostrzegam, żeby na to zwracać uwagę.
Jeżeli już wiemy, jak wykorzystać linię, mamy modelkę, mamy sad, no to żeby nie zniszczyć tej pięknej, sielskiej okoliczności zdjęciowej, to też musimy pamiętać o tym, żeby odpowiednio dobrać stylizację. Kwiaty są delikatne i subtelne więc postaw w tej stylizacji na lekkość, na prostotę, żeby ten strój nie zdominował modelki ani tego pięknego pleneru. To jest bardzo ważne. Strój ma być dodatkiem, dopełnieniem, ale nie może dominować. Większość kwiatów w sadach, to są albo białe kwiaty, albo takie lekko różowawe, albo mocno różowe, jeżeli na przykład myślimy o brzoskwiniach, bo brzoskwinie mają mocno różowe kwiaty. Tu jest taka bezpieczna kolorystyka. Jeżeli postawisz na białą, różową albo zieloną sukienkę, to wszystko będzie pięknie wyglądało. To są bezpieczne i delikatne połączenia. To jest coś pewnego. Więc jeżeli chcesz zrobić sesję w sadzie, to ja bym stawiała na takie kolory. To, co też fajnie podpowiada nam Matka Natura, to jest właśnie zielony, który jest de facto do koloru żółtego kolorem dopełniającym, czyli tym z drugiej strony koła barw.
Więc Matka Natura pięknie nam podpowiada, ponieważ do różowych kwiatów mamy zielone liście. Zobacz jak to pięknie, spójnie z sobą wygląda. Możesz też na przykład postawić na zielną sukienkę czy zieloną koszulę, jeżeli chodzi o modela, jeżeli chciałabyś sfotografować modeli. Ale szczerze powiedziawszy jak dla mnie, to sad najbardziej mi się kojarzy z takimi kremowymi kolorami, jasnymi różami, takimi stonowanymi. Nic rażącego i intensywnego. Jeżeli chodzi o kwitnący sad, bo jeżeli później w jesieni będziesz robiła zdjęcia w sadzie, gdzie będą jabłka, gdzie kolory już będą bardziej jesienne, to wtedy zdecydowanie można postawić na mocniejsze kolory, ale wiosną starałabym się postawić na delikatne, subtelne kolory. Jeżeli chodzi o włosy, to absolutnie włosy najlepiej wyglądają, jeżeli są rozpuszczone, do tego delikatny makijaż, bose stopy i mamy piękne, sielskie zdjęcie w sadzie, które będzie przepięknie wyglądało.
Nie jest tajemnicą, że najpiękniejsze zdjęcia robimy o godziny sesji, jeżeli będzie to zgodne z rytmem dnia twoich szczególnie małych modeli, bo musimy brać to pod uwagę. Jeżeli jesteśmy przy tych małych modelach, to zawsze warto zadbać o środki ostrożności, bo to absolutnie na każdej sesji jest najważniejsze. Przed sesją zawsze zapytaj czy model/modele nie mają jakiejś alergii. Może być tak, że w momencie, kiedy kwitną sady, jakieś inne drzewo też pyli, więc zawsze zapytaj czy ktoś nie ma alergii na coś. Pamiętaj o tym, że mogą być opryski, więc zawsze pytaj przed sesją czy właściciel nie opryskiwał drzew przed czymś. Nie jest tajemnicą, że drzewa są bardzo często opryskiwane – w momencie, kiedy kwitną również, więc zapytaj zawsze, bo lepiej mieć wiedzę na ten temat. Jeżeli na przykład wiesz, że w tym tygodniu były opryski dawane, pytasz właściciela, ile mniej więcej one są najbardziej niebezpieczne i wtedy umawiasz się w innym terminie. Lepiej dla bezpieczeństwa to zrobić.
Pamiętaj też, że Gucio i Maja też bardzo lubią kwiaty, więc przy kwiatach drzew owocowych jest mnóstwo owadów.
Jeżeli ktoś jest uczulony na ugryzienia albo dzieci boją się Gucia i Mai w dużej ilości, to też trzeba o tym pamiętać i na to uważać. Moja osobista prośba do Ciebie, to nie niszcz roślin, bo to jest źródło utrzymania kogoś. Pamiętaj, że te drzewa dla ciebie są drzewami, które mają kwiatki i z którymi zrobisz zdjęcie, ale dla rolnika, dla sadownika, który pozwolił Ci zrobić przy nich zdjęcia, to jest jego źródła utrzymania. Z tych drzew będą owoce, on te owoce potem sprzeda i to jest jego praca. Więc nie niszcz gałązek ani kwiatów. Jeżeli chcesz, żeby modelka miała coś w ręce, to po prostu przynieś takie gałązki kupione w sklepie. Nawet jeżeli miałyby to być sztuczne gałązki, to przynieś je z sobą, ale nie niszcz tego, na co gospodarz Cię wpuścił, bo to byłoby nieeleganckie, ale przede wszystkim nieokej. To jest moja gorąca, osobista prośba do Ciebie. Mam nadzieję, że rozumiesz, dlaczego to jest takie ważne.
To tyle, co miałam dla Ciebie do przekazania w tym odcinku. Mam nadzieję, że przekonałam Cię do tego, że sesja w sadzie może być miła i przyjemna, jeżeli się do niej przygotujesz i jeżeli zadbasz o te wszystkie aspekty, o których mówiłam. Pamiętaj o bezpieczeństwie. Pamiętaj o tym, że to jest czyjaś własność. Pamiętaj o tym, czego szukasz. Pomyśl, jakie chcesz zrobić zdjęcia, rozrysuj sobie to na kartce, odpowiednio przygotuj stylizację i działaj w plenerze i rób piękne zdjęcia.
Jeżeli będziesz potrzebowała więcej inspiracji na wiosenne zdjęcia, więcej konkretnych podpowiedzi, jak sobie razić podczas wiosennych sesji, to pamiętaj, że czeka na Ciebie Wiosenny Videobook „20 pomysłów na wiosenne zdjęcia w plenerze”, w którym znajdziesz ponad pięćdziesiąt zdjęć, znajdziesz palety kolorystyczne, znajdziesz parametry, które będą dla Ciebie pomocne, znajdziesz kilkadziesiąt pomocnych, praktycznych fotoporad, które są w formie audio, tekstów i wideo, więc będziesz mogła się jeszcze lepiej przygotować do tych wiosennych sesji, zainspirować się i zrobić przepiękne zdjęcia. A ja życzę Ci tylko i wyłącznie przepięknych zdjęć. Trzymam cały czas bardzo mocno za Ciebie kciuki. Jeżeli zrobisz piękne wiosenne zdjęcia w sadzie, to koniecznie się nimi pochwal. Oznacz mnie, bo jestem bardzo ciekawa, bo cały czas niezmiennie trzymam za Ciebie kciuki.
Ściskam i do usłyszenia w kolejnym odcinku.
Pamiętaj, że cały czas niezmiennie czekam na twoje opinie o podcaście w aplikacji, której słuchasz tego podcastu – czy to Spotify, czy iTunes, czy to na przykład YouTube. Napisz tam swój komentarz, zostaw łapkę w górę, zostaw serduszko, zostaw gwiazdkę, bo to zawsze jest dla mnie znak, że to, co robię, doceniasz i mam jeszcze więcej mocy i dobrej energii do działania.
Będę bardzo wdzięczna jeśli to zrobisz.
LINKI, KTÓRE POJAWIŁY SIĘ W PODCAŚCIE
✔ PODCAST ODCINEK 64. Jak DBAĆ O NATURE podczas sesji zdjęciowej w plenerze?
✔ PODCAST Odcinek 65. ZAWSZE PYTAJ O ZGODĘ. Jak dbać o naturę podczas sesji zdjęciowej w plenerze. CZĘŚĆ 2
✔ WIOSENNY VIDEOBOOK „20 POMYSŁÓW NA WIOSENNE ZDJĘCIA W PLENERZE”
JEŚLI CHCESZ MNIE ODWIEDZIĆ TO ZAPRASZAM CIĘ DO MOICH MIEJSC W SIECI
✔ FACEBOOK: BASIOLANDIA.FB
✔ INSTAGRAM: BASIOLANDIA.IG
✔ STRONA WWW: BASIOLANDIA.STRONA
✔ YOUTUBE: BASIOLANDIA.YOUTUBE
ZAPRASZAM CIĘ DO MOJEJ GRUPY NA FB: BASIOLANDIA.GRUPAFB. Będziemy tam rozmawiać o tematach poruszanych w podcastach i nie tylko.
GDZIE MOŻESZ SŁUCHAĆ MOJEGO PODCASTU
🎤 na moim kanale YouTube: BASIOLANDIA.YOUTUBE
🎤 katalog w iTunes: BASIOLANDIA.ITUNES
🎤 spotify: BASIOLANDIA.SPOTIFY
🎤 wyszukanie frazy „WIECEJ NIŻ FOTOGRAFIA” w Twojej aplikacji do podcastów na smartfonie
0 responses on "Odcinek 121. SESJA W KWITNĄCYM SADZIE. JAK SIĘ DO NIEJ DOBRZE PRZYGOTOWAĆ."